کابین های دوش شیشه ای و تمام تفاوت ها

کابین های دوش شیشه ای و تمام تفاوت ها
توضیحات

کابین های دوش شیشه ای و تمام تفاوت ها

وقتی درباره حمام رویایی خود فکر می کنیم، اولین چیزی که به ذهن مان خطور می کند، فضای دوش گیری حمام هاست. خب خود شما دقیقا می دانید که چه میزانی فضا در اختیار دارید و یا این که دوست دارید حمام رویایی تان به چه شکلی باشد. دوش، قلب هر حمام است و هر روز صبح با دوش گرفتن می توانید خستگی یک روز و شب کاری را از بدن خود دور کنید. اگر فضای دوش گیری شما متناسب با نیازهایتان طراحی نشود، ممکن است تجربه بدی از حمام کردن در ذهن تان تداعی شود و یا حتی از دوش گیری در موقع صبح، دلزده شوید. اما وقتی دوش حمام دقیقا همان گونه طراحی شود که در رویاهای خود همیشه تجسم می کنید، نه تنها از حمام کردن لذت می برید بلکه دوست دارید هر روز دوش بگیرید. بنابراین، حمام چیزی فراتر از یک چهار دیواری با لوله کشی آب گرم و سرد می باشد. اگر درست طراحی شود ، می تواند به محل استراحت تبدیل گردد.

طراحی خود دوش یک عامل محرک برای تغییر مدل و بازسازی حمام های امروز است. به گفته" گریک وِیمن"، مدیر عامل گروه تولید قطعات حمام Basco ،این کمپانی بیش از پنجاه سال  در عرصه صنعت طراحی کابین های دوش شیشه ای پیشگام بوده و در طول این سال ها همواره آخرین روندهای فناوری طراحی کابین های دوش با نمای لاکچری را در راس برنامه های تولیدی خود قرار داده است. کابین دوش

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بیشتر مالکان خانه ها انجام میدهند این است که طراحی و دکوراسیون حمام را به آخرین بخش های پروژه طراحی خانه موکول می کنند. کاشی ها، موزاییک و انواع تجهیزات حمام  بایستی با توجه به بودجه مورد نیاز متناسب با آخرین فنائری های روز انتخاب شوند. این روزها کابین های دوش کریستالی و شیشه ای از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر نمخونه های چوبی و آلومینیومی برخوردارند. این را ویمن گفته است. امروزه در بعضی از حمام ها امکان استفاده از کابین دوش های ریلی وجود ندارد وبه همین منظور پیشنهاد ما به این افراد استفاده از کابین دوش های فریم لس می باشد که از لحاظ زیبایی دارای جذابیت خاصی می باشد.

 امروزه در اغلب کشور های اروپایی بجای وان های جاگیر و اشغال کننده فضا از کابین های مخصوص دوش  و بصورت مسطح نسبت با سایر قسمت های حمام ، استفاده می شود.  بعنی هیچ گونه اختلاف سطحی را در حمام ایجاد نمی کنند. تنها دور فضای دوش را توسط این کابین ها ی شیشه می پوشانند.

کابین دوش شیشه ای لاریس

 

در واقع می توان گفت طراحی منحصر بفرد کابین های دوش شیشه ای نشان دهده ذوق هنری معمار و دکوراتور خانه است. نمونه کابین های دوش شیشه ای بدون فریم نیز این روزها بسیار باب شده اند زیرا در عین این که نمایی لاکچری در حمام ایجاد می کنند، حس آرامش را نیز در حین دوش گیری به دور از هر گونه اضطراب و تنش به همراه دارند.

کمپانی Basco به منظور کمک به صاحبخانه ها برای انتخاب برترین نمونه کابین های دوش کریستالی و شیشه ای، رهنمودهایی را در قالب ویدئوهای نمایشی و تصاویر دیجتیالی در وب سایت کمپانی ارائه داده است. ما در این مطلب چند رهنمود اساسی برگرفته8 از این کمپانی را با شما به اشتراک گذاشته ایم. لطفا همراهمان باشید:

به هنگام انتخاب کابین دوش چه معیارهایی را باید مد نظر گرفت؟

یک کابین دوش مناسب و صحیح بایستی در واقع بخشی از خانه محسوب شود. یعنی به صورت کاملا سفارشی و برای گوشه ای از خانه طراحی و ساخته شود. لزومی نداغرد به سراغ نمونه مدل ها و کاتالوگ های موجود برویدو فقط کافیست انتظارات خود از یک کابین را با فروشندگان بازگو کنید. البته صاحبخانه ها بایستی دوام و ماندگاری کابین های دوش را در راس انتخاب قرار دهند.

آیا باید خودتان کابین دوشی برای حمام خانه تان طراحی کنید یا آن را به افراد حرفه ای بسپارید؟

خب البته این موضوع به خود شما و انتظاراتی که از یک کابین دوش دارید، بستگی دارد. هر چقدر که نمونهه های سفارشی تری را ترجیح بدهید، باید به همان اندازه هم نصب و چگونگی استفاده از آن ها را به دست افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

 

کابین دوش لاریس

کدام کابین دوش بهتر است: با فریم یا بدون فریم؟

این سوال نیز بستگی به دکوراسیون خانه شما دارد. این که دوست دارید چنانچه کابین دوش با فریم را انتخاب کنید، ضخامت شیشه ها باید به چه اندازه باشد. کابین های با فریم از لحاظ نصب بسیار ساده تر هستند اما نمایی که یک کابین دوش بدون فریم ایجاد می کند، به هیچ طریق با نمونه های با فریم قابل مقایسه نیست.