ابعاد و انواع زیر دوشی حمام

ابعاد و انواع زیر دوشی حمام

 

حتماً حمام‌هایی را دیده‌اید که در اتاق قرار دارند و خبری از نشت آب به بیرون از حمام نیست. همچنین ممکن است با مواردی برخورد کرده باشید که حمام و دستشویی در یک فضای مشترک قرارگرفته‌اند، اما آب به خارج از یک محدوده مشخص سرازیر نمی‌شود. به‌این‌ترتیب، ممکن است برای شما این سؤال را پیش آورده باشد که چه چیزی موجب چنین قابلیتی می‌شود؟

در چنین مواردی، یک صفحه عموماً سرامیکی یا پلاستیکی در زیر دوش قرارگرفته است که مانع از تجمع آب و خروج آن از محدوده‌ای مشخص می‌شود. زیر دوشی‌ها معمولاً دارای ابعاد استاندارد مشخصی هستند و اغلب از آن‌ها در کابین دوش حمام استفاده می‌شود. زیر دوشی صفحه ای سرامیکی و یا پلاستیکی است که در زیر فضای دوش کابین دوش شیشه ای نصب می‌شود تا آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود.

شرکت لاریس ازجمله باسابقه‌ترین تولیدکنندگان زیر دوشی، کابین دوش، کابین حمام و پارتیشن حمام است که با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی دنیا و متخصصین باتجربه به طراحی و اجرای کابین حمام موردنظر شما عزیزان می‌پردازد.

 

انواع و ابعاد استاندارد زیر دوشی حمام را بشناسید

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در تعیین ابعاد زیر دوشی، شکل آن است. زیر دوشی شما می‌تواند مربع، مستطیل یا... باشد که نسبت به شکل خود ویژگی‌ها و ابعاد استانداردی را شامل می‌شود. زیر دوشی‌ها و کابین‌های دوش حمام خارجی دارای ابعاد استانداردی با اندازه‌های کاملاً ثابت و مشخص هستند. شما همچنین می‌توانید با در نظر گرفتن اندازه فضای قابل‌استفاده خود برای ساخت کابین دوش حمام، ابعاد مناسب را انتخاب کرده و زیر دوشی موردنظر خود را سفارش دهید.

 

هنگام خرید زیر دوشی به این نکات توجه کنید

خرید زیر دوشی حمام هم مانند سایر لوازم و اقلام مورد نیاز در منزل، نیاز به رعایت یک سری نکات و موارد دارد که بتوانید خرید مطمئن و خوبی داشته باشید و از جنس خریداری شده، نهایت استفاده را ببرید. برخی از این موارد عبارتند از:

  1. جنس زیر دوشی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا توانایی کنترل وزن انسان را داشته باشد و در اثر تداوم استفاده دچار انحنا و یا شکستگی نشود.
  2. نصب زیر دوشی باید به درستی انجام پذیرد که آب به درستی به راه خروجی که به چاه متصل است هدایت شود.
  3. جنس زیر پوشی نیز از عواملی است که باید بسیار به آن اهمیت داد تا در گذر زمان و تماس با آب تغییر رنگ ندهد و همچنین بهتر است جنس آن تمام اکریلیک یا آنتی باکتریال باشد تا فضای کابین دوش شیشه ای لغزنده نباشد.

 

 

اینستاگرام لاریس 

 

اجزای زیر دوشی حمام

زیر دوشی اجزای مختلفی دارد و از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است؛ این اجزا عبارتند از:

  • شاسی فلزی یا پلاستیکی

این قسمت به عنوان پایه و تکیه گاه زیر دوشی است که به عنوان جدا کننده پانل از زمین عمل می کند و در زیر پانل نصب می‌شود.

  • پانل

صفحه ای پلاستیکی و یا سرامیکی که به چاه برای خروج  آب متصل است.

  • لبه

لبه ای سرامیکی و یا پلاستیکی برای جلوگیری از ریختن آب به اطراف زیر دوشی. هرچه ارتفاع زیر دوشی بیشتر باشد بهتر است؛ چرا که مانع از خروج آب از فضای زیر دوشی می شود.

 

 

خرید کابین دوش 

 

تماس با لاریس