کابین دوش فریم دار

کابین دوش فریم دار

کابین‌ دوش‌ حمام بخشی جدایی ناپذیر از بیشتر حمام‌ها هستند که باعث جذابیت و لوکس بودن حمام، افزایش ارزش ملک و افزایش عملکرد اتاقک حمام می‌شوند. بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می‌دهند که به جای پرده دوش، کابین دوش را برای کمک به تکمیل اتاق و زیباتر کردن دکوراسیون حمام نصب کنند.

در حالی که تنظیمات و سبک‌های زیادی از کابین دوش وجود دارد، اما درب‌های دوش به طور کلی در دو نوع وجود دارند، شیشه‌های قاب‌دار و بدون قاب. هر کدام از این دو نمونه، یک سری ویژگی مثبت و منفی دارند که هنگام تصمیم گیری برای انتخاب یکی از آن‌ها، باید در نظر گرفته شوند.

ما در این مقاله از لاریس تولید کننده انواع کابین دوش شیشه ای به شرح این موارد می‌پردازیم. ابتدا توضیحاتی در خصوص کابین دوش فریم‌دار می‌دهیم و معایب و مزایای آن را بررسی می‌کنیم. سپس به تفاوت بین کابین دوش فریم‌دار و بدون فریم می‌پردازیم تا بتوانید آگاهانه‌تر برای دکوراسیون حمام خود تصمیم بگیرید.

 

کابین دوش فریم‌دار

قاب اطراف کابین دوش فریم‌دار، از آلومینیوم سنگین در اطراف لبه‌های داخلی خود ساخته شده‌ است. اگر تصمیم گرفته‌اید که دکوراسیون حمام خود را از پرده دوش به درب دوش شیشه‌ای ارتقا دهید، یک درب دوش شیشه‌ای قاب‌دار، یک گزینه عالی است. کابین دوش فریم‌دار، تمیزتر و زیباتر از پرده‌های دوش هستند و می‌توانند یک پیشرفت عالی برای طراحی حمام شما باشند زیرا:

 

کابین دوش فریم‌ دار

 

ثبات بیشتری را ایجاد می‌کنند: کابین‌های دوش شیشه‌ای، از شیشه معتدل ساخته شده‌اند. یعنی شیشه‌ها هنگام خرد شدن تیز نمی‌شوند و دارای لبه‌های گرد هستند. در استفاده از این نوع شیشه، برای خطر کمتر از صدمه هنگام خرد شدن، شیشه‌ها به جای خورده‌ها به دایره‌های کوچک شکسته می‌شوند. قاب آلومینیومی اطراف درب دوش شیشه‌ای نیز، درب را ثابت می‌کند و خطر خرد شدن را بیشتر کاهش می‌دهد.

 

نصب آن‌ها آسان‌تر است: برای نصب کابین دوش فریم‌دار، تمام کاری که باید انجام دهید این است که، قاب کابین را آویزان کنید درب‌های شیشه‌ای قاب بندی شده می‌توانند، روی هر نوع ماده دوش قرار بگیرند. این در حالی است که، در کابین دوش بدون فریم، نصب درب دوش نیاز به جایی گذاری مناسب لولا و سخت‌افزار دارد.

 

نشت کمتر آب: قطرات آب از درب‌ کابین دوش فریم‌دار شیشه‌ای کمتر نشت می‌کند. دلیل آن‌هم وجود قاب اطراف شیشه است. طراحی این نوع کابین به گونه‌ای است که شامل یک مسیر هستند تا آب را به دام بیندازد و از نشت آن به خارج کابین جلوگیری کند. در کنار این مسیر، این نوع کابین همچنین دارای یک لایه آب بند و یک قاب فلزی برای محافظت در برابر ریختن قطرات آب به بیرون هستند. طرح ضدآب یک کابین دوش فریم‌دار، اسپری دوش را در داخل کابین دوش نگه می‌دارد.

 

انواع گزینه‌های طراحی قاب: از گزینه‌های متنوعی برای طراحی قاب کابین دوش فریم‌دار استفاده می‌کنند. شما برای داشتن ظاهری مدرن‌تر برای حمام خود، می‌توانید انواع قاب‌های فلزی مختلف را انتخاب کنید. همچنین شما برای فضای بیشتر می‌توانید درب شیشه‌ای کشویی را به جای درگاه محوری انتخاب کنید. درب‌های شیشه‌ای قاب‌دار سفارشی، متناسب با موضوع دکوراسیون حمام شما و در سبک‌های مختلف در بازار موجود است.

 

مقرون به صرفه‌ترند: شما برای نصب گزینه فریم‌دار به جای بدون فریم، ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از کابین دوش بدون قاب پرداخت می‌کنید. کابین‌ دوش فریم دار نیز، از شیشه‌های معتدل‌تر از درب‌های شیشه‌ای بدون قاب استفاده می‌کنند.

 

کابین دوش حمام

 

برخی از اشکالات کابین دوش فریم‌دار که باید در نظر گرفته شود:

 

دامنه حرکتی محدود: درب این نوع کابین‌ها،  فقط به سمت خارج باز می‌شوند که می‌توانند محدود کننده باشد. این در صورتی است که اگر درب کابین دوش شما بتواند هم  به داخل و هم به خارج باز شود، احتمال آسیب‌دیدگی شما کمتر است.

 

به مراقبت بیشتری نیاز دارند: نگهداری از این نوع کابین دوش دشوارتر است. زیرا فلز اطراف درب‌ کابین دوش فریم‌دار، می‌تواند به مرور زمان به خاطر رطوبت بیش از حد خورده شود. کف و صابون همچنین می‌تواند باعث ایجاد کپک در اطراف قاب کابین دوش شود.

 

طراحی آن تقریبا منسوخ شده است: این نوع کابین دوش وقتی در حمام‌هایی با ابزار و گزینه‌های مدرن‌تر نصب می‌شوند، می‌توانند خیلی قدیمی به نظر برسند که اصلا برای یک حمام مدرن جذاب نیست. این در حالی است که شما می‌توانید طرح‌های مختلفی از کابین‌های بدون قاب که به روزتر هستند را انتخاب کنید.

 

تفاوت‌های بین کابین دوش فریم‌دار و بدون فریم

کابین‌های دوش بدون فریم نیز مانند کابین دوش فریم‌دار، به طور معمول از شیشه معتدل ساخته می‌شوند. اما تمیز کردن و نظافت آن‌ها به دلیل عدم وجود قاب، بسیار آسان‌تر است. کابین‌های قاب‌دار نسبت به نمونه بدون قاب، از شیشه نازک‌تری ساخته شده‌اند.

زیرا قاب از درب پشتیبانی می‌کند. همان طور که گفتیم، خود قاب معمولاً از آلومینیوم ساخته می‌شود و ممکن است در انواع رنگ‌ها و پوشش‌ها با روکش پودر پوشانده شود. قاب درب کابین ممکن است صاف یا بافتی باشد و برای جلوگیری از نشت آب به بیرون، شیشه درون قاب کاملا مهر و موم شده است.

درب کابین بدون قاب، از همان شیشه‌های معتدل ساخته شده‌اند اما دارای صفحه بسیار ضخیم‌تری هستند. زیرا هیچ قاب پشتیبانی کننده‌ای وجود ندارد که از شیشه محافظت کامل به عمل آورد. گیره‌ها، لولاها و کشش درب‌ها درون شیشه قرار گرفته و در لبه‌ها و گوشه‌ها با سیلیکون ضخیم بسته می‌شوند تا شیشه کاملا در جای خود محکم نگه داشته شود. در این موارد، اغلب ممکن است درب در قسمت زیرین خود، یک جاروی لاستیکی داشته باشد تا آب را درون دوش نگه دارد.

 

کابین حمام

 

کابین دوش فریم‌دار و بدون فریم، گزینه‌های زیادی برای سبک دارند و می‌توانند از انواع شیشه‌های مات، طرح‌دار و برنز سفارشی سازی شوند تا از لکه دار شدن شیشه هنگام پاشیدن آب جلوگیری شود. بزرگترین تفاوت سبک در پیکربندی محفظه است.

کابین‌های دوش قاب‌دار، از نظر دربی که برای آن‌ها نصب می‌شود، محدودیت کمتری دارند. درب‌های کشویی متداول‌ترین نوع برای کابین دوش فریم‌دار هستند. یعنی جایی که درب روی یک مسیر می لغزد. این در حالی است که، شما نمی‌توانید یک درب کشویی بدون قاب داشته باشید.

علاوه بر این، می‌توان یک درب قاب‌دار با یک صفحه داخلی قرار داد که باز می‌شود و محوری در قاب و محفظه‌های ثابت برای آن در نظر گرفت. البته با بزرگتر شدن محفظه این موارد کمتر رایج بوده و درب کشویی ترجیح داده می‌شود.

در مقابل درب‌های کابین بدون قاب، دارای دو درب در کنار هم هستند که از یک طرف به بیرون لولا می‌شوند. حتی ممکن است در انواع مختلف پانل‌های ثابت و متحرک وجود داشته باشند که از صفحه‌های ثابت، چرخش و لولا دارند. به راحتی می‌توان گفت که درب‌های بدون قاب در حال حاضر گزینه شیک‌تری در ذهن اکثر مصرف کنندگان است.

این درب‌های در بسیاری از گزینه‌های طراحی در دسترس هستند و شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از سبک‌ها را برای درب کابین دوش خود انتخاب کنید. درب‌های بدون قاب، بر خلاف گزینه فریم‌دار، از قاب‌های فلزی استفاده نمی‌کنند اما می‌توانید به آن‌ها لولا یا دستگیره‌های فلزی اضافه کنید. همچنین می‌توانید یک درب دوش نیمه فریم با محفظه‌های فلزی در بالا یا اطراف آن داشته باشید.

محفظه دوش قاب‌دار، جایگزین بسیار مناسبی برای پرده‌های دوش است. آن‌ها همچنین یک ارتقا دهنده دکوراسیون حمام به طور مقرون به صرفه هستند که زیبایی و ارزش را به خانه شما هدیه می‌دهند. شما می‌توانید محفظه دوش شیشه قاب‌دار را با انواع سبک‌ها و گزینه‌های مختلف سفارشی کنید.

شیشه کابین دوش را می‌توان با ضخامت، اندازه و نوع شیشه با گزینه‌های شیشه‌های شفاف و شیشه‌های تزئینی موجود سفارش داد. به طور کلی، محفظه دوش شیشه قاب‌دار، یک جایگزین ارزان‌تر برای محفظه‌های بدون قاب یا نیمه قاب هستند. محفظه‌های دوش شیشه قاب‌دار، با حفظ دوام با استفاده از یک قاب فلزی برای تثبیت شیشه، جلوه‌ای سنتی به حمام می‌دهند.

شیشه حاوی آلومینیوم است که می‌توان آن را در انواع مختلف پایان کار سفارش داد. برای انتخاب بهترین گزینه برای حمام و سرویس بهداشتی خود و تبدیل این فضا به محیطی لوکس و آرامش بخش می توانید با کارشناسان لاریس تولید کننده انواع زیر دوشی حمام تماس گرفته و از آنها مشاوره دریافت نمایید.

 

 

تماس با ما

whats app
تماس با لاریس
تماس با لاریس