نکات مهم در خرید زیر دوشی

نکات مهم در خرید زیر دوشی

زیر دوشی ها در کابین حمام های جدید جزو جدا ناشدنی حمام و کابین دوش خواهند بود. استفاده از زیر دوشی در کابین دوش و قسمت داخلی حمام می تواند دارای مزایایی باشد که از آن جمله می‌توان به افزایش بهداشت و تمیزی حمام، عدم نشت رطوبت به قسمت‌های دیگر محیط حمام و افزایش ایمنی برای کودکان و افراد سالمند اشاره کرد. در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که در خرید زیردوشی برای کابین دوش حمام خود بایستی به آنها توجه کافی داشته باشید.

 

زیر دوشی چیست؟

در ابتدا بهتر است به بررسی این بپردازیم که اصلاً زیر دوشی چیست. در برخی از حمام ها قسمت زیرین دوش در کف حمام از جنس و یا رنگ متفاوتی استفاده شده اند که در مدل های مختلف نیز موجود می باشد به این قسمت از حمام زیر دوش ای گفته می شود که باعث خواهد شد تا کمترین میزان آب به قسمت های دیگر حمام راه پیدا کند. با استفاده از زیر دوشی آب حاصل از دوش گرفتن فقط در قسمت داخل کابین دوش جاری خواهد بود و به قسمت هایی مانند سرویس بهداشتی و دکوراسیون داخلی حمام نخواهد رسید. این زیر دوشی ها در رنگ ها و طرح ها و مدل های مختلفی موجود می باشد اما به طور معمول از زیر دوشی های رنگ سفید در کابین دوش استفاده می شوند.

 

مدل های مختلف زیر دوشی کدام است؟

زیر دوشی بنا به مرحله استفاده و نوع کابین دوش می تواند مدل های مختلفی داشته باشد. زیر دوشی های متحرک زیر دوشی های ثابت زیر دوشی توکار و روکار از جمله زیردوشی هایی هستند که می توانید از آنها در محیط داخلی حمام و کابین دوش استفاده نمایید.

 

انتخاب زیردوشی روکار و یا توکار

زیر دوشی های روکار و توکار هرکدام دارای مزایایی نسبت به همدیگر هستند برای مثال لبه بیرونی زیردوشی های روکار باعث خواهد شد تا میزان کمتری از آب به قسمت های دیگر هم ما جاری شود ولی همین لبه می‌توانند باعث کاهش ایمنی برای افراد خردسال و یا افراد مسن گردد بنابراین از مزایای زیر دوشی توکار می‌توان به لبه نداشتن آنها اشاره کرد. اگر در خانه خود افراد مسن دارید که در حرکت و کنترل حرکت پاهای خود دچار مشکل هستند بهتر است از زیر دوش های توکار استفاده نمایید تا لبه آن ها باعث ایجاد مشکل برای این افراد نشود.

در صورتی که در حال ساخت و ساز در منزل خود هستید می توانید از زیر دوشی توکار و یا زیردوشی روکار بنا به نیازهای خود استفاده نمایید ولی در صورتی که ساخت و ساز منزل شما تمام شده است و علاقه مند به نصب کابین دوش و زیر دوشی هستید بهتر است برای جلوگیری از تخریب و کارهای اضافه تر از زیر دوشی های روکار به جای زیردوشی های توکار استفاده نمایید. دقت داشته باشید که زیر دوشی های رو کار فقط یک قسمت نصب خواهند داشت و نیازی به تخریب آنچنانی ندارند ولی در استفاده از زیر دوشی تو کار بایستی محیط خاصی برای آن آماده گردد.

 

انتخاب مدل زیر دوشی

زیر دوشی

 

زیردوشی روکار: همانطور که از نامش پیداست با یک لبه برآمده از سطح من بالاتر قرار گرفته و باعث می شود که آب حاصل از دوش گرفتن در حمام روان نشود این زیردوشی ها علاوه بر زیبایی خاصی که به حمام می بخشند باعث همین یه بیشتر حمام هم خواهند بود. مزیت این نوع زیردوشی را می‌توان از اضافه کردن آن به کابین دوش در زمانهایی پس از اتمام کار ساخت و ساز دانست همچنین می توان این نوع گوشی ها را با توجه به مدل انتخابی کابین دوش تغییر داد. 

 

زیر دوشی توکار: که لبه جدا کننده از سطح هم ندارد در قسمت هم سطح کابین دوش با بقیه سطوح حمام استفاده خواهد شد شیب استفاده شده در زیر دوشی تو کار باعث هدایت آب های جاری را از دوش به داخل خروجی آب حمام خواهد شد. برای استفاده از زیر دوشی تو کار بایستی پیش از اتمام مراحل ساخت حمام و کابین دوش اقدام نمایید چرا که نصب آن مستلزم فعالیت‌های بیشتری نسبت به زیردوشی روکار خواهد بود. مزیت استفاده از زیر دوشی توکار در کابینت دوش نسبت به زیر دوشی روکار را می‌توان بدون لبه بودن آن دانست که برای کودکان و افراد مسن می تواند خطرات کمتری مانند گیر کردن پا به لبه زیردوشی دانست.

 

زیردوشی متحرک: این نوع زیردوشی به راحتی توسط خود شما قابل جاگذاری در کابین دوش خواهد بود و هر زمان که بخواهید می توانید آن را جا به جا کرده و یا حذف نمایید. برخی ازخانم های خانه دار علاقه دارند که برای تمیز کردن کف حمام را بطور کامل شست و شو قرار دهند. این زیردوشی ها برای شستشوی کامل حمام بسیار مناسب خواهد بود چرا که می توانید در مواقع تمیزکاری و شست و شو آنها را برداشته و پس از اتمام مراحل شستشو دوباره در محل خود جایگذاری کنید.

 

زیردوشی ثابت: این نوع از زیر دوشی قابل انتقال و یا جابه جا کردن خواهد بود و بایستی در ابتدا محل آن را در زیر کابین دوش مشخص نمایید و آن را نصب نمایید نصب برخی از زیر دوشی ها در کابین دوش می تواند توسط خود شما انجام پذیرد و برخی از آنها نیز نیاز به حضور نصاب و متخصص فنی خواهد داشت.

 

مزایای وجود زیر دوشی در حمام

حال که به بررسی مدلها مختلف زیر دوشی قابل استفاده در کابین دوش حمام پرداختیم بهتر است ببینیم که استفاده از زیر دوشی چه مزایایی می تواند برای حمام داشته باشد.

 

- جلوگیری از انتقال رطوبت به بخش‌های دیگر حمام یکی از مواردی است که در حمام های جدید بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر شما در دکوراسیون داخلی حمام خود از دکوراسیون چوب و یا ام دی اف استفاده کرده باشید به طور حتم از علاقه ای ندارید که آب حاصل از دوش گرفتن به قسمتهایی از کابین دوش انتقال پیدا کرده و دکوراسیون داخلی شما را دچار آسیب و خرابی نماید.

 

- افزایش بهداشت و شرایط بهداشتی داخل حمام، وجود یک زیر دوشی مناسب برای داخل کابین دوش می‌تواند باعث شود که حمام شما نیاز به شستشوی کمتری داشته و در عین حال شرایط تمیزتری درحمام شما برقرار باشد. استفاده از زیر دوشی به خاطر جنس این المان داخلی حمام باعث خواهد شد که تمیز کردن قسمتهای زیر دوش و داخل کابین دوش بسیار راحت تر انجام پذیرد.

 

- افزایش ایمنی. به طور معمول زیر دوشی ها از جنس و طراحی هایی برخوردار هستند که باعث می شود این مکان سر خوردن شما در محیط داخل کابین دوش به طور چشمگیری کاهش یابد. سر خوردن داخل محیط حمام سالانه باعث ایجاد حوادث زیادی برای افراد مختلف می گردد. با استفاده از زیر دوشی مناسب در قسمت داخل یک کابین دوش می توانید از این حوادث به طور چشمگیری پیشگیری نمایید.

 

- افزایش زیبایی داخل حمام. زیر دوشی در جنس های مختلف باعث افزایش زیبایی محیط داخلی حمام خواهد شد این زیردوشی ها که در مدل ها و رنگ های مختلف موجود می باشد می تواند با دکوراسیون داخلی حمام شما نیز هم رنگ و هم راستا گردد.

 

- افزایش امکان استفاده از محیط حمام. در صورتی که در محیط داخلی حمام شما سرویس های دیگری مانند سرویس دستشویی و یا سرویس میز آرایش نصب شده باشد خواهید دید که پس از حمام گرفتن ممکن است به خاطر خیس بودن محیط داخلی حمام و بخصوص کف حمام می توانید تا مدتی از این فضای داخلی خانه خود استفاده کنید. استفاده از زیر دوشی باعث خواهد شد تا آب جاری فقط در قسمت کابین دوش وجود داشته باشد و شما بتوانید از محیط داخلی حمام به طور خشک استفاده نمایید.

 

برای زیر دوشی های داخل کابین حمام و یا زیر دوشی های داخل محیط حمام مدل های مختلفی از جمله مدل مستطیل مربع بیضی دایره و یا زیر دوشی های مستطیل با لبه های منحنی وجود دارد بهتر است پیش از انتخاب زیردوشی برای کابین دوش خود از محیطی که بایستی زودی در آن نصب شود اطلاعاتی کسب کنید. این اطلاعات شامل سایز فضایی که زیر دوشی در آن نخواهد شد، شکل فضا و مدل کابین دوش، محل قرارگیری خارجی آب و موارد دیگری خواهد بود. برای آن که پس از خرید زیر دوشی دچار مشکلات نشوید می توانید از مشورت یک نصاب زیردوشی و یا کارشناس طراحی دکوراسیون داخلی منازل نیز استفاده نمایید.

 

انتخاب جنس زیر دوشی

جنس زیر دوشی های موجود در بازار از تنوع بسیار بالایی برخوردار است برخی از این زیردوشی ها از جنس سرامیک و بطور یکپارچه خواهند بود برخی از آن ها جنس فلز دارای لعاب هستند و برخی دیگر نیز از مواد کامپوزیتی تهیه شده است. با توجه به محل نصب قیمت و شرایط دیگر بایستی تصمیم بگیرید که از کدام یک از انواع زیر دوشی استفاده خواهید کرد. همچنین برخی از زیر دوشی های موجود در بازار طرح سنگ هستند که برای علاقه مندان به داشتن حمامی لوکس تر و زیباتر با استفاده از المان های طبیعی قابل استفاده خواهد بود.

دقت داشته باشید که جنس استفاده شده در زیر دوشی دارای مسائل مختلفی برای شما خواهد بود از جمله این مسائل می‌توان به دوام زیر دوشی و طول عمر مفید آن اشاره کرد یکی دیگر از مسائلی که جنس زیر دوشی می تواند بسیار در آن موثر باشد میزان سر خوردن و یا افزایش ایمنی افرادی که از کابین دوش استفاده می‌کنند خواهد بود.

همچنین دقت داشته باشید که جنس زیردوشی انتخاب شده توسط شما در شرایط بعدی مانند تمیزکاری ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. برخی از جنس های زیر دوشی های موجود در بازار قابلیت شستشو با اسیدهای شستشو دهنده محیطهای سرویس های بهداشتی را نخواهند داشت بنابراین بهتر است پیش از انتخاب و خرید زیردوشی مورد نظر حتما از این موارد اطمینان حاصل نمایید.

 

رنگ زیر دوشی

زیر دوشی کابین حمام

 

برای انتخاب رنگ زیردوشی بایستی به طراحی و محیط داخلی حمام و همچنین مدل کابینت دوش نتخاب شده بسیار توجه داشته باشید علاوه بر اینها در انتخاب رنگ زیردوشی بایستی به نوعی انتخاب شود که در تمیز بودن و تمیز شدن شرایط مناسبی را فراهم آورد. یکی دیگر از مسائلی که در انتخاب زیر دوستش ای به خصوص مدل روکار آن ها از حمایت از انتخاب رنگی برای زیردوشی است که بتواند باعث دیده شدن آن نیز گردد در صورتی که رنگ انتخابی توسط شما در زیر دوشی های روکار باعث شود تا لبه ی آنها دیده نشود می‌تواند مخاطراتی برای افراد ایجاد نماید.

 

اینستاگرام لاریس

 

قیمت زیر دوشی

پس از مشخص کردن زیر دوشی در انواع مدل، طرح و رنگ های مختلف موجود در بازار بایستی به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت برخی از زیر دوشی ها با توجه به لوکس بودن آن ها در طبقه های بالای قیمتی قرار خواهد گرفت. دقت داشته باشید که پارامتر قیمت زیر دوشی به طور منطقی بایتستی با کابین دوش حمام و المان های دیگر استفاده شده در دکوراسیون و محیط داخلی حمام دارای هماهنگی باشد.

دقت داشته باشید که زیر دوشی می تواند برای حمام شما دارای مزایای فراوانی باشد ولی در صورتی که در انتخاب آن به نکات لازم توجه کافی نداشته باشید می تواند برای شما باعث ناراحتی و یا مشکلات دیگری گردد. بنابراین دقت داشته باشید که در زمان انتخاب زیر دوشی برای کابین دوش و یا حمام خود مسایل مختلف را بررسی نموده و یا برای ایجاد شرایط بهینه با متخصصان فنی و نصاب های این حوزه مشورتی داشته باشید.

این کار به شما کمک می کند تا از پرداخت هزینه های اضافه و مجدد جلوگیری نمایید و همچنین از خرید خود رضایت کافی داشته باشید. سعی کنید در دریافت مشاوره از این متخصصان نیازهای خود را با طور کامل مشخص نمایید تا بتوانید از همراهی تجربه این کارشناسان با نیازهای خود استفاده کرده و بهترین خرید را انجام دهید.

 

 

شرکت کابین دوش

تماس با لاریس