دلیل استفاده از زیر دوشی در کابین حمام

دلیل استفاده از زیر دوشی در کابین حمام

 

امروزه با توجه به تغییراتی که در طراحی داخلی حمام ها اتفاق افتاده است المانهای مختلفی به این بخش از خانه اضافه شده است. کابین دوش شلف حمام سرویس دستشویی تجهیزات مختلف دکوراتیو و زیر دوشی از جمله تجهیزاتی هستند که در حمام های جدید قابل رویت می باشند.

برخی از این تجهیزات به دلیل زیبایی بخشی به محیط داخلی حمام و استفاده لذتبخش از این محیط به داخل حمام اضافه شده‌اند برخی از آنها نیز تجهیزاتی هستند چه کاربردی و دارایی اهمیت برای حمام شما خواهند بود. نکته حائز اهمیت اینجاست که برخی از المان های اضافه شده به حمام‌های جدید هر دو کاربرد را با هم در خود دارند برای مثال زیر دوشی های استفاده شده در حمام باعث زیبایی محیط داخلی حمام به همراه ایجاد مزایای خاصی خواهد شد.

 

زیر دوشی چیست؟

در ابتدا بهتر است به بررسی این بپردازیم که اصلاً زیر دوشی چیست. در برخی از حمام ها قسمت زیرین دوش در کف حمام از جنس و یا رنگ متفاوتی استفاده شده اند که در مدل های مختلف نیز موجود می باشد به این قسمت از حمام زیر دوشی گفته می شود که باعث خواهد شد تا کمترین میزان آب به قسمت های دیگر حمام راه پیدا کند.

زیر دوشی‌ها در کف حمام و همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، در زیر دوش قرار دارند. اندازه، ابعاد و شکل دور دوشی باید با زیر دوشی هماهنگ باشد. زیر دوشی دارای انواع و اشکال مختلفی است و ممکن است از جنس سرامیک، اکریلیک، فایبرگلاس و رزین سنگی ساخته‌شده باشد، اما همیشه به رنگ سفید تولید و عرضه می‌شود. برای خرید یا سفارش یک زیر دوشی ابتدا لازم است با بررسی فضایی که برای ایجاد حمام در اختیار دارید و انواع موجود، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

با استفاده از زیر دوشی آب حاصل از دوش گرفتن فقط در قسمت داخل کابین دوش جاری خواهد بود و به قسمت هایی مانند سرویس بهداشتی و دکوراسیون داخلی حمام نخواهد رسید. این زیر دوشی ها در رنگ ها و طرح ها و مدل های مختلفی موجود می باشد اما به طور معمول از زیر دوشی های رنگ سفید در کابین دوش استفاده می شوند.

 

مدل های مختلف زیر دوشی کدام است؟

زیر دوشی بنا به مرحله استفاده و نوع کابین حمام می تواند مدل های مختلفی داشته باشد. زیر دوشی های متحرک زیر دوشی های ثابت زیر دوشی توکار و روکار از جمله زیردوشی هایی هستند که می توانید از آنها در محیط داخلی حمام و کابین دوش استفاده نمایید.

 

کابین دوش حمام

 

زیر دوشی روکار

همانطور که از نامش پیداست با یک لبه برآمده از سطح من بالاتر قرار گرفته و باعث می شود که آب حاصل از دوش گرفتن در حمام روان نشود این زیردوشی ها علاوه بر زیبایی خاصی که به حمام می بخشند باعث همین یه بیشتر حمام هم خواهند بود.

مزیت این نوع زیردوشی را می‌توان از اضافه کردن آن به کابین دوش در زمانهایی پس از اتمام کار ساخت و ساز دانست همچنین می توان این نوع گوشی ها را با توجه به مدل انتخابی کابین دوش تغییر داد. 

 

زیر دوشی توکار

که لبه جدا کننده از سطح هم ندارد در قسمت هم سطح کابین دوش با بقیه سطوح حمام استفاده خواهد شد شیب استفاده شده در زیر دوشی تو کار باعث هدایت آب های جاری را از دوش به داخل خروجی آب حمام خواهد شد. برای استفاده از زیر دوشی تو کار بایستی پیش از اتمام مراحل ساخت حمام و کابین دوش اقدام نمایید چرا که نصب آن مستلزم فعالیت‌های بیشتری نسبت به زیردوشی روکار خواهد بود.

مزیت استفاده از زیر دوشی توکار در کابینت دوش نسبت به زیر دوشی روکار را می‌توان بدون لبه بودن آن دانست که برای کودکان و افراد مسن می تواند خطرات کمتری مانند گیر کردن پا به لبه زیردوشی دانست.

 

زیردوشی متحرک

این نوع زیردوشی به راحتی توسط خود شما قابل جاگذاری در کابین دوش خواهد بود و هر زمان که بخواهید می توانید آن را جا به جا کرده و یا حذف نمایید. برخی ازخانم های خانه دار علاقه دارند که برای تمیز کردن کف حمام را بطور کامل شست و شو قرار دهند. این زیردوشی ها برای شستشوی کامل حمام بسیار مناسب خواهد بود چرا که می توانید در مواقع تمیزکاری و شست و شو آنها را برداشته و پس از اتمام مراحل شستشو دوباره در محل خود جایگذاری کنید.

 

زیردوشی ثابت

این نوع از زیر دوشی قابل انتقال و یا جابه جا کردن خواهد بود و بایستی در ابتدا محل آن را در زیر کابین دوش مشخص نمایید و آن را نصب نمایید نصب برخی از زیر دوشی ها در کابین دوش می تواند توسط خود شما انجام پذیرد و برخی از آنها نیز نیاز به حضور نصاب و متخصص فنی خواهد داشت.

 

زیر دوشی حمام

 

مزایای وجود زیر دوشی در کابین حمام

حال که به بررسی مدل های مختلف زیر دوشی قابل استفاده در کابین دوش حمام پرداختیم بهتر است ببینیم که استفاده از زیر دوشی چه مزایایی می تواند برای حمام داشته باشد.

 

- جلوگیری از انتقال رطوبت به بخش‌های دیگر حمام. یکی از مواردی است که در حمام های جدید بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر شما در دکوراسیون داخلی حمام خود از دکوراسیون چوب و یا ام دی اف استفاده کرده باشید به طور حتم از علاقه ای ندارید که آب حاصل از دوش گرفتن به قسمتهایی از کابین دوش انتقال پیدا کرده و دکوراسیون داخلی شما را دچار آسیب و خرابی نماید.

 

- افزایش بهداشت و شرایط بهداشتی داخل حمام. وجود یک زیر دوشی مناسب برای داخل کابین دوش می‌تواند باعث شود که حمام شما نیاز به شستشوی کمتری داشته و در عین حال شرایط تمیزتری درحمام شما برقرار باشد. استفاده از زیر دوشی به خاطر جنس این المان داخلی حمام باعث خواهد شد که تمیز کردن قسمتهای زیر دوش و داخل کابین دوش بسیار راحت تر انجام پذیرد.

 

- افزایش ایمنی. به طور معمول زیر دوشی ها از جنس و طراحی هایی برخوردار هستند که باعث می شود این مکان سر خوردن شما در محیط داخل کابین دوش به طور چشمگیری کاهش یابد. سر خوردن داخل محیط حمام سالانه باعث ایجاد حوادث زیادی برای افراد مختلف می گردد. با استفاده از زیر دوشی مناسب در قسمت داخل یک کابین دوش می توانید از این حوادث به طور چشمگیری پیشگیری نمایید.

 

- افزایش زیبایی داخل حمام. زیر دوشی در جنس های مختلف باعث افزایش زیبایی محیط داخلی حمام خواهد شد این زیردوشی ها که در مدل ها و رنگ های مختلف موجود می باشد می تواند با دکوراسیون داخلی حمام شما نیز هم رنگ و هم راستا گردد.

 

- افزایش امکان استفاده از محیط حمام. در صورتی که در محیط داخلی حمام شما سرویس های دیگری مانند سرویس دستشویی و یا سرویس میز آرایش نصب شده باشد خواهید دید که پس از حمام گرفتن ممکن است به خاطر خیس بودن محیط داخلی حمام و بخصوص کف حمام می توانید تا مدتی از این فضای داخلی خانه خود استفاده کنید. استفاده از زیر دوشی باعث خواهد شد تا آب جاری فقط در قسمت کابین دوش وجود داشته باشد و شما بتوانید از محیط داخلی حمام به طور خشک استفاده نمایید.

 

مشخصات یک زیر دوشی مناسب حمام

  1. آنتی باکتریال

جنس لایه رویی به‌گونه‌ای است که از تجمع و فعالیت باکتری‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین یکدست بودن این صفحه کمک می‌کند تا در هنگام تمیز و ضدعفونی کردن آن دچار مشکل نشوید. به‌این‌ترتیب، هیچ‌گونه باکتری به‌جای نمی‌ماند و به‌راحتی می‌توانید از باکتری و کپک‌ها در امان بمانید.

 

  1. نصب آسان زیر دوشی

نصب زیر دوشی بسیار آسان است، اما به این معنی نیست که خودتان از پس نصب آن برمی‌آیید. یک متخصص می‌تواند به‌راحتی و در کمتر از نیم ساعت این صفحه را در حمام شما نصب کند. اگر افراد نابلد برای نصب آن اقدام کنند، امکان وارد آمدن خسارت‌هایی مانند شکستن یا آسیب به زیر دوشی نیز وجود دارد.

 

  1. بادوام

کیفیت بالای این صفحه مانع از شکستن یا آسیب آن برای مدتی بسیار طولانی می‌شود. به‌این‌ترتیب، برای سال‌ها می‌توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

 

جهت مشاوره با مشاوران مجرب ما در لاریس تماس بگیرید.

 

 

کابین حمام

 

whats app
تماس با لاریس
تماس با لاریس