حمام هتل؛ چگونه آن را طراحی کنیم؟

حمام هتل؛ چگونه آن را طراحی کنیم؟

دکوراسیون داخلی هتل باید به گونه‌ای طراحی شود که استفاده از آن تا حد امکان برای مهمانان راحت باشد. در این راستا باید به حمام توجه ویژه‌ای داشته باشید، زیرا راحتی در استفاده از حمام، اتاق مهمان را جور دیگری نشان می‌دهد.

بسته به استانداردها (چه یک مهمانخانه کوچک یا یک هتل 5 ستاره) الزامات مربوط به تجهیزات حمام کمی ‌متفاوت خواهد بود. برخی از تجهیزات در حمام هتل ضروری هستند، اما برخی لوازم جانبی نیز وجود دارند که برای تأکید بر منحصر به فرد بودن آنها استفاده می‌شود.

اما در بازسازی این فضای داخلی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در ادامه این مطلب از گروه کابین دوش لاریس به این موضوع پرداخته و در مورد طراحی حمام بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

هنگام چیدمان حمام هتل به این نکات اولیه توجه کنید!

اول از همه، هنگام طراحی حمام هتل، مهم است که با مقررات قانونی اولیه آشنا باشید. این مورد، اولین مجموعه دستورالعمل‌هایی است که در نظر گرفته می‌شود و لازم است استانداردهای ابتدایی را رعایت کنید. داشتن یک واحد دوش یا وان اجباری است. ایمنی مهمانان باید در اینجا در نظر گرفته شود، بنابراین توصیه می‌کنیم برای محافظت در برابر لغزش و سقوط، روی تشک، فرش یا کاشی‌های ضد لغزش سرمایه گذاری کنید. بعد از این مورد، نیاز به یک روشویی با میز یا قفسه‌ای برای لوازم آرایش نیاز خواهید داشت. چیزی که در اینجا نباید از آن گذشت، یک کاسه توالت، یک آینه و یک پریز برق با روکش است. در نهایت، باید فضایی برای لوازم جانبی دیگر مانند سطل زباله، چوب لباسی و ظرف صابون یا مایع دستشویی وجود داشته باشد.

هنگام طراحی داخلی حمام، بهتر است از دیدگاه ارگونومیک به آن نگاه کنید. همچنین بهینه سازی فرآیند آماده سازی و تمیز کردن اتاق برای مهمانان بعدی و در نتیجه اطمینان از تمیز کردن سریع حمام هتل بسیار حائز اهمیت است. آنچه در اینجا مهم است نوع مواد تکمیل کننده و تعداد گوشه‌ها و شکاف‌های غیرقابل دسترسی است.

 

مناسب سازی حمام هتل برای افراد دارای معلولیت

شما باید در مورد سازگاری حمام هتل برای افراد دارای معلولیت در مرحله طراحی فکر کنید. همیشه نمی‌توان یک فضای داخلی را دوباره طراحی کرد تا استفاده از آن برای افراد با نیازهای خاص راحت باشد. اشتباهات چیدمان نه تنها می‌تواند راحتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، بلکه کاربر را در معرض خطر سقوط قرار می‌دهد. کاسه توالت در حمام برای افراد دارای معلولیت باید در ارتفاع 40 سانتی متر و مجهز به صندلی مخصوص باشد. کابین دوش باید دارای ورودی بدون حاشیه بوده و در حمام باید یک صندلی و میله‌های دستگیره وجود داشته باشد. راحتی استفاده از روشویی، آینه و شیر آب نیز نباید فراموش شود.

 

وان یا دوش، کدام برای هتل بهتر است؟

قبل از شروع طراحی باید به این سوال نیز پاسخ دهید؛ اغلب، حمام‌های هتل کوچک هستند و بنابراین دوش‌هایی که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و باعث ایجاد راحتی در استفاده می‌شوند، مورد نیاز است. یک کابین دوش در این مورد ایده آل به نظر می‌رسد؛ زیرا نه تنها فضای زیادی را اشغال نمی‌کند، بلکه برای مهمانان نیز کاربردی و راحت است و مصرف آب کمتری دارد. در یک حمام ارگونومیک و راحت، نباید گوشه‌ها و شکاف‌های زیادی وجود داشته باشد که در آن کثیفی جمع شده و تمیز نگه داشتن آن دشوارتر شود. محفظه‌هایی با سینی دوش مسطح یا زهکشی خطی راه حل موثری خواهد بود.

حمام هتل شما می‌تواند به جای دوش، وان حمام داشته باشد. با این حال، مهمانان معمولاً گزینه اول را ترجیح می‌دهند. وان حمام فضای زیادی را اشغال می‌کند، بنابراین برای فضاهای بزرگتر بهتر است. برای ترکیب عملکرد وان و دوش، می‌توان از صفحه حمام استفاده کرد.

 

کابین دوش برای حمام هتل

 

چگونه یک آینه برای حمام هتل انتخاب کنیم؟

یکی از عناصر اساسی هر سرویس بهداشتی، از جمله حمام هتل، آینه است. ایده آینه کاری در حمام نه تنها عملکرد حمام را افزایش می‌دهد، بلکه حمام از نظر بصری بزرگتر به نظر رسیده و به آن عمق می‌بخشد. علاوه بر این، اگر آینه‌ای را انتخاب کنید که با سبک طراحی حمام همخوانی داشته باشد، یک دکوراسیون نیز خواهید داشت.

اندازه ایده آل آینه به عرض سینک بستگی دارد. وقتی سینک بزرگ است، آینه بالای آن نمی‌تواند باریک باشد و به عنوان یک قانون جهانی، باید همان عرض سینک را داشته باشد. آینه‌های گرد، بیضی و مستطیلی، معمولاً انتخاب مناسبی هستند. برخی از طراحان از این موضوع منحرف شده و با اشتیاق آینه‌هایی را که بزرگ‌تر از سینک هستند انتخاب می‌کنند؛ این مورد در شرایطی که خود سینک از نظر اندازه کوچک است قابل توجیه می‌باشد. فراموش نکنید که آینه در وهله اول باید کاربردی باشد. اگر حمام هتل دارای آینه‌ای به غیر از آینه سینک است، آینه بالای سینک می‌تواند کوچکتر باشد. اگرچه این انتخاب، معمولاً نادر است.

 

نحوه انتخاب کاسه توالت برای حمام هتل

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، کاسه توالت است. عملی بودن و زیبایی شناسی در اینجا اهمیت دارد. ایده جهانی، یک توالت ایستاده است که در آن کاسه با مخزن آب ترکیب می‌شود. مزیت این گزینه نصب سریع آن می‌باشد. با این حال، اگر حمام هتل کوچک و به روشی امروزی تزئین شده است، توالت دیواری گزینه خوبی خواهد بود، زیرا باعث صرفه جویی در فضا، ظاهر بهتر و تمیز کردن راحت‌تر می‌شود. البته توجه داشته باشید که در ایران بسیاری از مسافران، استفاده از توالت ایرانی را ترجیح می‌دهند، بنابراین بهتر است برای آن برنامه ریزی کنید.

 

انواع سینک روشویی که در هتل‌ها استفاده می‌شود.

به دلیل استفاده مکرر، لوازم بهداشتی حمام هتل باید از مواد بادوام و مقاوم ساخته شوند. از این رو، دستشویی‌های سرامیکی اغلب گزینه مناسبی هستند. آنها می‌توانند بدون لعاب یا با لعاب باشند، گزینه دارای لعاب، ‌دارای سطحی است که از رسوب کثیفی جلوگیری می‌کند، اما در عین حال گران‌تر است. حوض‌های شیشه‌ای نیز گزینه مناسب دیگری هستند. آنها ظاهر منحصر به فردی دارند و اغلب دارای اشکال اصلی و رنگارنگ می‌باشند. با این حال، به راحتی می‌شکنند و نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت. همچنین گزینه‌ای از سینک‌های کنگلومرای سنگی وجود دارد که در هتل‌ها کمیاب هستند.

 

دکوراسیون حمام هتل

 

مهمترین نکات دکوراسیون در حمام هتل

نورپردازی در حمام هتل

موضوع نور را نمی‌توان نادیده گرفت. روشنایی عمومی حمام در سقف قرار می‌گیرد. لامپ‌های سقفی و ‌هالوژن مناسب برای این منظور مناسب هستند. اینکه کدام گزینه بهترین است به سبک طراحی بستگی دارد. با این حال، نورپردازی سقف برای کارهایی مانند اصلاح صورت یا آرایش کردن بسیار ضعیف است؛ از این رو، بهتر است چراغ‌های نقطه‌ای اضافی در کنار آینه وجود داشته باشد. چراغ‌های متقارن واقع در دو طرف آینه نیز انتخاب مناسبی هستند. در هر صورت مهم است که نورپردازی مناسب حمام را انتخاب کنید که سایه ننداخته یا برای چشم مزاحمت ایجاد نکند.

 

تکمیل دیوار و کفپوش

لوازم بهداشتی، روشنایی و آینه تنها چیزهایی نیستند که باید در انتخاب آن‌ها دقت کنید. قبل از قرار دادن آنها در حمام، باید دیوار و کف‌ها را تکمیل نمایید. از آنجایی که حمام از رطوبت بالایی برخوردار است، مواد استفاده شده در حمام باید در برابر آب مقاوم باشند. برای این منظور، گزینه‌های مختلفی در دسترس است که این امکان را فراهم می‌کنند تا چیزی را انتخاب کنید که عملکرد و زیبایی شناسی را ترکیب کند. درباره انتخاب بهترین کف پوش حمام بیشتر بخوانید؛ کلیک کنید.

 

انتخاب کاشی حمام

کاشی مناسب حمام، سال‌ها قابل استفاده است و نیاز ندارید به زودی آن را تعویض کنید. بنابراین مقاومت و دوام‌شان از اهمیت بالایی برخوردار است. با انتخاب کاشی‌های مرغوب مطمئن خواهید شد که سرویس بهداشتی هتل برای مدت طولانی به بازسازی نیاز نداشته باشد. امروزه طرح‌های متنوعی از انواع کاشی موجود است که شما می‌توانید از بین طرح‌های شش گوش، عربی، شاه ماهی و چندین نوع دیگر انتخاب کنید. با انتخاب کاشی مناسب، طراحی حمام هتل را منحصربه فرد جلوه دهید.

 

رنگ آمیزی حمام هتل

اغلب در حمام‌ها، کاشی‌ها روی همه سطوح قرار نمی‌گیرند، بلکه برخی از نقاط با رنگ پوشانده می‌شوند. استفاده از رنگ گزینه مناسبی است، به شرط این که رنگ با شرایط موجود در حمام سازگار باشد. رنگ باید برای فضای حمام مناسب بوده و علاوه بر آبگریز و غیر قابل نفوذ بودن، در برابر سایش و لکه نیز مقاوم باشد. بهتر است ترکیبات رنگ از رشد قارچ‌ها و کپک‌ها جلوگیری نماید.

 

دیزاین حمام هتل

 

لوازم حمام برای هتل‌ها؛ از چه چیزهایی باید استفاده کرد؟

علاوه بر طراحی داخلی، لوازم حمام نیز دکوراسیون حمام را تکمیل کرده و آن را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند. لیوان روی میز از جمله چیدمان حمام است که نه تنها استفاده از حمام را تسهیل می‌کند، بلکه بر جذابیت حمام نیز می‌افزاید. حوله‌هایی در چند سایز نیز باید در اختیار مهمانان قرار گیرد. شوینده و وسایل زیبایی بهداشتی نیز از واجبات داخل حمام محسوب می‌شوند. بسیاری از تولیدکنندگان محصولات زیبایی و بهداشتی، به عنوان اسپانسر محصولاتی را برای حمام هتل‌ها تولید می‌کنند که می‌توانید با این شرکت‌ها قرارداد بسته و از محصولات آن‌ها استفاده نمایید.

از دیگر لوازم مفید حمام برای هتل‌ها، می‌توان به سشوار یا حوله حمام اشاره کرد. گزینه‌های دیگری مانند کلاه دوش، دستکش حمام یا ماسک صورت نیز حمام شما را در خاطره‌ها ماندگار می‌کنند. مهمانان از تمام لوازم جانبی اضافی قدردانی خواهند کرد، زیرا آنها وسایل بهداشتی و زیبایی را ترجیح می‌دهند؛ به همین دلیل است که ارزش سرمایه گذاری روی وسایل آرایشی وجود داشته، زیرا در عین حال که هزینه زیادی ندارند، اما تأثیر مثبتی بر رتبه هتل خواهند داشت.

 

تلفن شرکت فروش کابین دوش حمام

 

whats app
تماس با لاریس
تماس با لاریس